Parking - niektórzy nie wierzyli, że nam się uda...

Gotowy parking - widok obecny - 6 lipca 2017r.

Od ponad roku parking jest praktycznie gotowy. Na co dzień korzystają z niego dzieci i młodzież przy okazji dowozu do szkół. Poza tym parkują na nim swoje auta wszyscy chętni, zwłaszcza podczas nabożeństw w kościele św. Dominika. Jak widać na załączonych zdjęciach nawierzchnia jest solidna i trzyma się bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że tak będzie jeszcze przez wiele kolejnych lat (a może nawet dziesięcioleci, kto wie?).

Na początku i w trakcie przedsięwzięcia wiele osób nie wierzyło, że nam się uda (owszem, pomysł był bardzo odważny, nawet dość karkołomny, więc te obawy nie były bezzasadne). Dzisiaj już możemy się przyznać, że sami też się trochę martwiliśmy. Trafiały się też skrajne postawy. Nieoficjalnie wiemy, że wielu poddawało w wątpliwość sens inwestycji, z niewiadomych powodów zgrzytało zębami... Nie brakowało nawet takich, którzy powątpiewali w bezinteresowność inicjatorów i budowniczych... Dzisiaj tym osobom chcemy powiedzieć... A może lepiej ugryziemy się w język, bo jak powiemy szczerze, co myślimy o ich postawie, to się poobrażają.

Tym serdeczniej chcemy podziękować wszystkim, którzy nas wspierali, zakupując cegiełki, krzepiąc dobrym słowem, pomagali własną pracą, służyli transportem, podarowali kamienie. Wiele wsi oddało część środków z własnego funduszu sołeckiego, wspierali nas radni, władze gminy i powiatu. Jesteśmy im bardzo wdzięczni.
Serdecznie dziękujemy panu Włodzimierzowi Koźlarkowi, który jako wolontariusz opracował projekt i pomógł w skompletowaniu dokumentacji. Bez takich osób - bez Państwa - nic byśmy nie wskórali.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy. Państwa postawa przywodzi na myśl słowa niezapomnianego przeboju Czesława Niemena: "(...) lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim..."

Optymiści, którym się udało :))

Gotowy parking - widok obecny - 6 lipca 2017r.   Gotowy parking - widok obecny - 6 lipca 2017r.    Gotowy parking - widok obecny - 6 lipca 2017r.