Budowa parkingu

Parking - niektórzy nie wierzyli, że nam się uda...

Od ponad roku parking jest praktycznie gotowy. Na co dzień korzystają z niego dzieci i młodzież przy okazji dowozu do szkół. Poza tym parkują na nim swoje auta wszyscy chętni, zwłaszcza podczas nabożeństw w kościele św. Dominika. Jak widać na załączonych zdjęciach nawierzchnia jest solidna i trzyma się bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że tak będzie jeszcze przez wiele kolejnych lat (a może nawet dziesięcioleci, kto wie?).

Sprawozdanie finansowe po pierwszym etapie budowy parkingo przyszkolnego - stan na 4 XI 2014r.

Zakończyliśmy pierwszy etap budowy parkingu przyszkolnego w Bierzwiennej sąsiadującego z kościołem pod wezwaniem św. Dominika. Poniżej zamieszczamy treść sprawozdania finansowego przedłożonego przez inwestora - Komitet budowy parkingu przy Stowarzyszeniu "Nasza Szkoła" w Bierzwiennej Długiej:

Wieści z placu budowy

We środę 20 sierpnia 2014r. na zniwelowanym i otoczonym krawężnikami placu budowy sporo się działo. Życzliwi inwestycji okoliczni mieszkańcy - panowie Marek Bystrzycki, Tomasz Frydrych, Roman Junkiert, Stanisław Lewandowski, Michał Szyburski i Stanisław Zwierzchowski - w ramach pracy społecznej dowozili piasek, który nieodpłatnie przekazał pan Dariusz Wiśniewski.

Maszyny poszły w ruch!!!

No to się zaczęło!!! Po "maratonie" kompletowania dokumentacji, uzgodnień, zbierania funduszy itd., itp. wreszcie "ożył" plac budowy. W środę 13 sierpnia 2014r. (nie jesteśmy przesądni, więc nie baliśmy się trzynastki ;)) ruszyły pierwsze prace na parkingu przy Szkole Podstawowej w Bierzwiennej Długiej. Obecnie 2 koparkospycharki niwelują teren. To pierwszy etap wykonywania podbudowy pod docelową nawierzchnię.

Finanse na budowę parkingu (z podziałem na wpływy i wydatki).

W tym miejscu będą podawane wpływy i wydatki związane z budową parkingu. Dane będą aktualizowane wraz ze zmianą stanu środków na inwestycję. W nawiasach obok kwot podane są daty wpływów i wydatków. Data przy ostatniej pozycji ("Stan środków po podliczeniu wpływów i wydatków") oznacza jedynie dzień aktualizacji wpisu bieżącego stanu konta na niniejszej stronie internetowej (nie rodzi żadnych skutków finansowych).

Efekty sprzedaży cegiełek

Tutaj będziemy informować o kwotach ze sprzedaży cegiełek po zakończeniu akcji w poszczególnych sołectwach. Wpisy będą aktualizowane co tydzień. Wypada nadmienić, że ilość mieszkańców w poszczególnych sołectwach jest bardzo różna - są sołectwa większe i mniejsze, duże, średnie i małe.

Sprzedaż cegiełek

Dziś, tj. 24 lutego 2014r. ruszyła sprzedaż cegiełek przeznaczonych na budowę parkingu. Jako pierwsi okazję do zakupu blankietów o nominałach od 100zł do 5zł (konkretnie dostępne są wartości 100zł, 50zł, 20zł, 10zł i 5zł) mają mieszkańcy sołectwa Bierzwienna Krótka. W przyszłym tygodniu akcja będzie prowadzona na terenie sołectwa Luboniek.