Gimnazjaliści ciekawie rozpoczęli wakacje

W dniu dzisiejszym gimnazjaliści uczestniczyli w wycieczce do Kłodawy. Na początku uczniowie udali się do Komisariatu Policji w Kłodawie, gdzie mł. asp. Aneta Mazurek oprowadziła ich po budynku, omówiła przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o zagrożeniach, z którymi mogą się oni spotkać w trakcie wakacji.

Następnie młodzież i opiekunowie zwiedzili trasę wycieczkową Kopalni Soli w Kłodawie. Program zwiedzania obejmował prelekcję na temat historii kopalni, zjazd szybem "Michał" na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd ten z prędkością 6 m/s pozostawił uczniom niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych i spotkanie z osobliwym opiekunem zasobów kopalni- Skarbkiem, który spełnia życzenia... (jeśli pocałuje się go w usta). Gimnazjaliści obejrzeli też wyeksploatowane komory solne, a każdy z nich na koniec wycieczki mógł zabrać ze sobą bryłkę soli do domu.

Ostatnim punktem wyjazdu był posiłek w pizzerii "Impresso".

Wycieczka została zorganizowana przez Stowarzyszenie "Rozwój Lokalny i Edukacja" w Rysinach, a dofinansowana przez Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie.

Kierownikiem wyjazdu była pani Ewa Rosiak, której w opiece nad uczniami pomagali: pani Renata Banasiak oraz panowie Robert Banasiak, Sylwester Jóźwiak i Edward Kaczmarek.

Ada Rosiak


Rok szkolny: