Czerwiec 2017

Gimnazjaliści mają się czym pochwalić!

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Obfitował on w wiele sukcesów naszej młodzieży, czego wynikiem są bardzo wysokie średnie naszych uczniów. 17 gimnazjalistów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Naszymi najzdolniejszymi uczniami są:

Konrad Kaczmarek- 5,56

Ada Rosiak- 5,5

Martyna Janikowska- 5,27

Agata Marciniak- 5,22

Klaudia Bredlak- 5,16

Agata Rzetelska- 5,14

Mateusz Frydrych- 5,11

 

Wanessa Redziak- 4,94

Natalia Rzepka- 4,9

Małgorzata Śliwka- 4,88

Gimnazjaliści odżywiają się "smacznie, zdrowo i kolorowo..."

W maju uczniowie klas II i III naszego gimnazjum, w ramach udziału w projekcie „Żyj smacznie i zdrowo” realizowanego we współpracy z marką” Winiary”, przygotowywali na zajęciach technicznych kanapki, tosty, koktajle owocowe i inne zdrowe przekąski.
Na lekcjach gimnazjaliści poszerzali swoje wiadomości na temat zdrowego odżywiania, poznali korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania oraz dowiedzieli się jak ważna jest zbilansowana dieta bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków.

Pokaz mody nieużytkowej - "SECOND LIFE"

zdjęcie z portalu https://okraglemiasto.pl/

Niesamowita muzyka, piękne efekty świetlne, top modelki i modele, oraz niezwykła kolekcja "Second Life" - tak w skrócie można opisać pokaz, który został zaprezentowany przez gimnazjalistów z Rysin-Kolonii 14 czerwca 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie.

Pokaz mody był efektem końcowym projektu edukacyjnego realizowanego w roku szkolnym 2016/17 w naszym gimnazjum.
Składał się on z 30 bajkowych kreacji stworzonych przez gimnazjalistów, które zostały uprzednio uwiecznione w sesji fotograficznej przez Panów Rafała Marcinkowskiego oraz Pawła Rosiaka.

Wyróżnienie w rejonowym konkursie plastycznym

Uczennica klasy drugiej Natalia Rosiak wzięła udział w rejonowym konkursie plastycznym zorganizowanym pod patronatem p. senator Margarety Budner. Konkurs odbywał się pod hasłem "Moja Mała Ojczyzna", a Natalia zdobyła w nim wyróżnienie. Pani senator osobiście wręczyła nagrodę naszej Natalii i zaprosiła ją do udziału w wycieczce do Warszawy.
Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Konkurs Poezji Patriotycznej - etap szkolny i gminny

23 maja w Świetlicy Wiejskiej w Bierzwiennej Długiej odbył się etap szkolny Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VI. Podczas recytacji utworów komisja konkursowa oceniała uczniów w dwóch grupach wiekowych:
1. klasy I-III,
2. klasy IV-VI.
W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Marta Gostkowska, drugie Michalina Michalak i trzecie Natalia Rosiak.
W kategorii klas IV-Vi pierwsze miejsce zajął Jakub Kaźmirowski, drugie Beata Potkańska i trzecie Oliwia Szymańska.

Gminny Przegląd Artystyczny Szkół w Kłodawie

1 czerwca 2017 r. na placu 3 Maja w Kłodawie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Z tej okazji przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Jedną z nich był Gminny Przegląd Artystyczny Szkół z terenu naszej gminy. Na scenie, jako jedyne przedstawicielki szkół wiejskich z terenu gminy Kłodawa, zaprezentowały się nasze uczennice klasy drugiej- Wiktoria Sieradzka i Marta Gostkowska.