Styczeń 2017

Roztańczone ferie

W poniedziałek, 30 stycznia, nasi gimnazjaliści wzięli udział w zajęciach tanecznych, które odbyły się na hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Kłodawie.

Zajęcia Młodzieżowego Centrum Spotkań na "wyjeździe" przeprowadziła pani choreograf Iwona Łagodzińska. W warsztatach wzięło udział 22 gimnazjalistów.
Uczniowie w czasie zajęć doskonalili swoje umiejętności i dopracowywali nowy układ, który zaprezentują na zbliżającym się święcie szkoły.

Spotkanie z Panią Policjant

W dniu dzisiejszym uczniów Szkoły Podstawowej odwiedziła pani Mazurek- policjantka z Komisariatu Policji w Kłodawie. Celem spotkania było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się ferii zimowych. Pani policjant zwracała szczególną uwagę na działania, które są niebezpiecznego dla naszego zdrowia i życia (ślizganie się na lodzie, jazda na nartach, łyżwach, jazda sankami, kulig) tym bardziej, że zimowa aura za oknem sprzyja aktywnemu wypoczynkowi poza domem, ale też niesie za sobą szereg niebezpieczeństw.

Projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej biorą udział w projekcie edukacyjnym "Lepsza szkoła" organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe "Matematyka z plusem". We wrześniu cała klasa brała udział w sesji nr I, w styczniu w sesji nr II. W czerwcu uczniowie wezmą udział w sesji nr III. Projekt ten sprawdza wiedzę uczniów za pomocą specjalistycznych testów i porównuje ich osiągnięcia z wynikami klas z całej Polski. W każdej klasie organizowane są trzy sesje. Osobą odpowiedzialną za zrealizowanie projektu w naszej Szkole jest nauczyciel matematyki p.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu Szkoły. Jest to dzień wyczekiwany nie tylko przez babcie i dziadków, ale również przez samych wnuków, którzy na ten dzień szykują wiele niespodzianek.

Teatrzyk w Szkole Podstawowej

Jeszcze przed feriami dzieci Szkoły Podstawowej uczestniczyły w teatrzyku, którego celem było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakie należy zachować i przestrzegać będąc codziennie uczestnikiem ruchu drogowego.

Postaci występujące w przedstawieniu, w sposób zrozumiały i dostępny wpajały naszym uczniom jak poprawnie zachować się w drodze do i ze szkoły, jakie zasady obowiązują podczas przejścia przez pasy, jakie telefony alarmowe obowiązują w naszym kraju i kiedy można z nich skorzystać.

Nie dopalaczom i cyberprzemocy!

Spotkanie z funkcjonariuszkami policji

U progu ferii zimowych gimnazjaliści z Rysin Kolonii oraz ich rodzice (nieco później) spotkali się z funkcjonariuszkami kłodawskiej policji. Tematem przedstawionej prezentacji multimedialnej była problematyka cyberprzemocy i zagrożeń związanych z aktywnością młodzieży w Internecie. Nie mniej istotnym niebezpieczeństwem czyhającym na młodych ludzi we współczesnym świecie są dopalacze. Tej problematyce również poświecono znaczną część spotkania.

Dawniej i dziś

Uczniowie klasy pierwszej w czasie zajęć "Życie dawniej i dziś" zapoznawali się z urządzeniami elektrycznymi wykorzystywanymi w gospodarstwie domowym, które pomagają w życiu codziennym. Dzieci miały również dostrzec jak szybki jest postęp techniki: od lampy naftowej-do żarówki, od tary - po pralkę automatyczną, od szczotki-po odkurzacz.
Dzieci zauważyły także, iż rozwój otaczających nas urządzeń i umiejętność posługiwania się nimi niesie za sobą wiele korzyści, np. krótszy czas sprzątania mieszkania, łatwość zrobienia prania czy przygotowania sobie tosta.

I szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych pod patronatem firmy RUSZT-BUD z Izbicy Kujawskiej

18.01.2017r. młodzież gimnazjalna sprawdziła swoją wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego. O miejsce na podium walczyło 26 uczniów z klas I-III. W ciągu 45 minut rozwiązywali test zawierający pytania związane z geografią, polityką, oświatą oraz turystyką.
Zwycięzcami konkursu są:
I miejsce - Agata Rzetelska, kl. Ia
II miejsce - Martyna Janikowska, kl. IIa
III miejsce - Konrad Kaczmarek, kl. IIIb
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w poszerzaniu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz umiejętności językowych.

25. finał WOŚP

15 stycznia 2017r. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszej szkole 25. finał WOŚP zaczął się w piątek 13 stycznia.

Już od pierwszych godzin lekcyjnych, na korytarzach naszego gimnazjum, można było zauważyć trójkę uczniów zbierających pieniądze na ten szczytny cel. Łukasz Kacprzak, Ada Rosiak oraz Klaudia Perkowska kwestowali na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Wszystkim, którzy okazali wsparcie dla WOŚP jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Ada Rosiak

Przepyszne bałwanki

Dnia 13.01.2017 klasa "0"wykonywała przepyszne bałwanki z biszkoptów, bitej śmietany i bakalii. Zajęcia sprawiły dużą radość dzieciom, które były bardzo zaangażowane w tworzenie postaci według własnego pomysłu. Jednak największą przyjemnością było dla nich zjedzenie pysznego deseru.

Wyróżnienie w Konkursie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

"Do czego MORZE służyć może?" - to hasło konkursu plastycznego ogłoszonego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w którym wzięło udział niemal pół tysiąca uczestników z całej Polski, reprezentując różne kategorie wiekowe. Wśród tak licznie nadesłanych prac były również prace uczennic z klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej, a mianowicie: Wiktorii Sieradzkiej, Łucji Mierzejewskiej, Małgosi Kubiak, Julii Kwapińskiej i Natalii Rosiak.

Wigilia szkolna w SP

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny w naszym życiu. To właśnie wtedy jest okazja, aby zatrzymać się choć na chwilę, spędzić ze sobą trochę czasu, porozmawiać i cieszyć się swoją obecnością. Każdego roku, uczniowie Szkoły Podstawowej z niecierpliwością oczekują na klasowe wigilie, w trakcie których można śpiewać kolędy, zajadać smakołyki i rozmawiać do woli z koleżankami i kolegami, a panie wychowawczynie nie mają nic przeciwko temu.