Grudzień 2016

Świąteczny konkurs sklepiku szkolnego

22 grudnia rozstrzygnięto konkurs świąteczny zorganizowany przez sklepik szkolny. Celem konkursu było propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz promocja zdrowego stylu życia.
W konkursie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie naszego gimnazjum.W czasie okolicznościowego apelu Pan Dyrektor wylosował szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez sklepik.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły, pod opieką pani Ewy Rosiak, uczennice klasy III a - Ada Rosiak i Klaudia Perkowska.

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza

Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2016 został ustanowiony Rokiem Henryka Sienkiewicza. W ramach obchodów tego Roku 19 grudnia 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza.
Został on zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną pod kierunkiem pani E.Kołodziejczak, która przygotowała test oraz czuwała nad uczniami w czasie konkursu.

Osoby nagrodzone:

I miejsce Ada Rosiak
II miejsce Weronika Buszka
III miejsce Martyna Janikowska
Konrad Kaczmarek

Pozostali uczestnicy:

Warsztaty artystyczne z panią Anną Mila

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, w Szkole Podstawowej zorganizowaliśmy zajęcia plastyczno-techniczne, które prowadziła pani Anna Mila z pomocą swojej córki pani Ewy Ignaczak. Pani Ania jest niezwykle uzdolnioną osobą- dla nas to mistrzyni lokalnego rękodzieła.
Pod kierunkiem naszych gości, dzieci z klas 0-III wykonywały ozdoby choinkowe. Powstały więc urokliwe choineczki, motylki, kwiatki itp. W ramach zajęć mogliśmy też oglądać wiele przepięknych ozdób świątecznych wykonanych przez panią Anię w domu.

Niech żyje nam górniczy stan

Pod takim hasłem w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie górników z uczniami Szkoły Podstawowej.

Z okazji przypadającego dzień wcześniej dnia patronki górników - św. Barbary, w poniedziałek 5 grudnia gościliśmy górników z Kopalni Soli w Kłodawie. Na miłych gości czekały przygotowane przez wychowawczynie, a wykonane przez najmłodszych uczniów występy.

Klasa I a była grzeczna w tym roku.....

Mikołajki w klasie I zaszczycił w tym roku Święty Mikołaj, który specjalnie na tą okazję przybył do gimnazjalistów z dalekiej Laponii...
Każdy z uczniów otrzymał od niego drobny upominek, ale musiał najpierw wykonać polecenie gościa, czyli zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk lub zrobić kilka pompek. Zadania te wywołały sporo emocji, ale też sporo śmiechu wśród uczniów.
Dziękujemy naszemu Mikołajowi ( Damianowi Potkańskiemu za poświęcony czas i zaangażowanie) za odwiedziny i zapraszamy go już za rok!

Fotorelacja: wychowawczyni -Ewa Rosiak

Szkolny konkurs mikołajkowy

6 grudnia 2016r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs mikołajkowy, zorganizowany przez uczennice klasy III a - Klaudię Perkowską i Adę Rosiak pod opieką pani Ewy Rosiak.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów handlem i działalnością usługową oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Zwycięzcami konkursu zostali :

Już choinka piękna stoi…

5 grudnia uczennice klas II i III naszego gimnazjum ubrały szkolną choinkę oraz pomogły pani Ewie Rosiak w przygotowaniach do wystawy z okazji zorganizowanego już wcześniej konkursu plastycznego na najpiękniejszego „ Świątecznego bałwanka”.
Przygotowania te sprawił uczennicom wiele radości. Nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć, które można podziwiać poniżej.

Konkursy przedmiotowe

W dniach 24.11 do 02.12 w Szkole Podstawowej odbyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Konkursy obejmowały swoim zakresem wiedzę z j. polskiego, j. angielskiego, przyrody i matematyki. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas IV - VI. Uczeń klasy VI, Kacper Dębski, przeszedł do kolejnego, rejonowego etapu konkursu przedmiotowego z matematyki. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!