Listopad 2016

Andrzejki w Szkole Podstawowej

W czwartek 24 listopada w śwetlicy wiejskiej odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów Szkoły Podstaowej. Tego dnia na uczniów czekały wróżby i przepowiednie- przygotowany był nawet specjalny stół, przy którym zasiadało kilkoro klasowych wróżbitów. Nie obyło się bez lania wosku i odczytywania przyszłości z powstałych odlewów. Dla zmęczonych i spragnionych uczestników zabawy mamy przygotowały napoje i pzekąski. Na odważnych i walecznych czekały kokursy z nagrodami. A wszystko odbyło się przy akompaniamencie skocznej muzyki, przy której nogi same rwały się do tańca.

Woda - cenny skarb

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią p. Dorotą Lewandowską przeprowadzili na zajęciach badanie organoleptyczne wody.

Dzieci piły wodę przegotowaną i stwierdziły, iż jest bezbarwna, bez zapachu i smaku. Badały też wodę po dolaniu do niej soku, po wciśnięciu cytryny, próbowały różne gatunki wody mineralnej (gazowanej i niegazowanej).
Dzieci wyciągnęły wnioski, iż smak, zapach i barwa wody zależą od tego, co się do niej dostanie, a więc poruszyły też problem zanieczyszczenia wody w stosunku do wielkości kuli ziemskiej.

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej dołączyli do VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego " Akademia Bezpiecznego Puchatka". Akcja uzyskała honorowy patronat Komendanta Głównego Policji oraz kuratoriów oświaty w Polsce.
Celem puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych strefach ich aktywności: w domu, w szkole, w czasie zabawy czy korzystania z internetu.

W Krainie Witamin

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią p. Dorotą Lewandowską wybrali się do Krainy Witamin. Jest to miejsce szczególne, ponieważ nikt tam nie choruje. A dlaczego?

Pierwszaki długo się nie zastanawiały. Zgodnie i głośno padały odpowiedzi: mieszkańcy Krainy spożywają dużo owoców i warzyw. Uczniowie, urzeczeni bogactwem owoców, ich kolorami, zapachem i smakiem ochoczo przystąpili do wykonania sałatki owocowej. Degustacja nastąpiła również bez zachęcania.

Konkurs "Złota Żabka"

W dniach 16-17 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie "Złota Żabka" organizowanym przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu, współfinansowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań oraz przez samorządy miast, gmin i powiatów.

Pamiętamy o walczących za Ojczyznę

Tuż przed Świętem Niepodległości uczniowie z klasy VI udali się wraz z p. wicedyrektor Emilią Mikołajczyk na cmentarz parafialny w Bierzwiennej Długiej.

Uczniowie porządkowali groby poległych w walce za Ojczyznę oraz groby postaci zasłużonych dla regionu. W Święto Niepodległości zapalali znicze i składali kwiaty, pamiętali także o zapaleniu zniczy przy tablicy poświęconej gen. Tadeuszowi Kutrzebie i jego Armii "Poznań" w Leszczach oraz Pomniku Armii "Poznań" znajdującym sie na terenie przyszkolnym.

Bieg "Mały Patriota" w Luboniu

Dziewczęta gimnazjum na podium biegu Mały Patriota w Luboniu

W niedzielę 6 listopada odbył się w Luboniu koło Poznania bieg "Mały Patriota". W zawodach tych wzięły udział dziewczęta z Gimnazjum w Rysinach.

Celem tej imprezy jest popularyzowanie biegania wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie patriotyzmu i upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biegi odbywały się w Parku Jana Pawła II. Dziewczęta z gimnazjum miały do pokonania dwie pętle alejkami wokół parku - czyli około 1600m.

Z wizytą w piekarni

Dzieci z klas I-III wraz z opiekunami zwiedzały piekarnię państwa Kacprzaków w Kłodawie. Co prawda nie oddaliliśmy się zbytnio od szkoły, ale wyjazd był bardzo interesujący.

Zawody sportowe w halowej piłce nożnej szkół podstawowych

W dn. 23 października 2016r. uczniowie SP w Bierzwiennej Długiej wzięli udział w gminnych zawodach szkół podstawowych w halowej piłce nożnej połączonych z obchodami Kłodawskich Dni Sposrtu 2016.
W zawodach wystartowały drużyny reprezentujące SP z Wólki Czepowej, Korzecznika, SP nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie, z Górek oraz drużyna z naszej szkoły.
Zagrano systemem każdy z każdym, 1x12 minut. Nasza szkoła wygrała trzy spotkania oraz jedno przegrała, jak się później okazało z późniejszymi zwycięzcami rogrywek- SP nr 2 w Kłodawie.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Ja i mój przyjaciel pies."

4 listopada 2016 r. w naszym gimnazjum wręczono dyplomy i nagrody w ramach rozstrzygniętego już wcześniej konkursu "Ja i mój przyjaciel pies". Jury w składzie: Pan Dyrektor- Sylwester Jóźwiak, panie Ewa Rosiak i Iwona Łagodzińska oraz pan Rafał Marcinkowski, po burzliwych obradach wybrało najlepsze zdjęcia. Według ich oceny zwyciężyła Marta Kochańska, drugie miejsce zajął Łukasz Kacprzak, a trzecie Gabriela Kochańska.
Wyróżnienia otrzymali:
Ada Rosiak.
Małgorzata Śliwka,
Oliwia Jurek,
Klaudia Perkowska,
Kinga Bystrzycka,