Wrzesień 2016

Dziewczęta z Rysin najszybsze w gminie Kłodawa

W dniu 28-09-2016r. odbyły się w Kłodawie Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W zawodach tych wystartowały drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Rysinach. Zdecydowanie najszybsze okazały się nasze dziewczęta, które pewnie wygrały swój wyścig. Chłopcy z Rysin pobiegli wolniej niż rywale z Kłodawy i Górek.

Drużyna dziewcząt z Rysin wywalczyła awand do etapu powiatowego zawodów, które odbędą się w piątek 30 września w Przedczu.

Skład drużyny dziewcząt:

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2016

26.09.2016 r. w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w jego skład weszły osoby, które otrzymały największą liczbę głosów.
.
Przydział czynności w bieżącym roku szkolnym:

1. Błażej Górniak kl. III b – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.
2. Ada Rosiak kl. III a – zastępca przewodniczącego.
3. Łukasz Kacprzak kl. II a - skarbnik.
4. Kinga Bystrzycka kl. I a - sekretarz.
Jacek Sowiński kl. III a.

Żywa lekcja historii

W dniu dziesiejszym uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w żywej lekcji historii. Odwiedziła nas grupa artystyczna Rekonstrukto z Torunia, której celem jest przybliżanie historii i obyczajów minionych wieków.

Grupa zaprosiła obecnych w podróż do sredniowiecza, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłków, by bronić honoru i ojczyzny. Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi pojedynek rycerzy. Podczas pokazu odbyła się też prezentacja ekwipunku i uzbrojenia rycerzy.

Kasztanobranie 2016

Zachęcamy wszystkich uczniów naszego gimnazjum do udziału w akcji

Kasztanobranie 2016.

Konkurs polegał będzie na indywidualnej zbiórce jak największej ilości kasztanów [kg].

Kasztany powinny być suche, wolne od pleśni i w dobrym stanie technicznym.

Należy je przechowywać w przewiewnych opakowaniach (worki siatkowe), w suchym

i chłodnym miejscu.

Suche kasztany należy przynieść do szkoły w wyznaczonym terminie o którym poinformujemy.

Sprzątanie Świata w Rysinach

Klasa IIa

Z maleńkim opóźnieniem wynikłym z przyczyn organizacyjnych w poniedziałek 19 września gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Rysinach - wzorem swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej, którzy akcję przeprowadzili już w piątek - zabrali się za porządkowanie najbliższej okolicy.

Sprzątanie świata w Bierzwiennej

Jak co roku we wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata".

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przystąpili do porządkowania najbliższej okolicy szkoły segregując śmieci do odpowiednich worków (szkło, plastik, makulatura).

Przypominamy, iż przez cały rok szkolny trwa zbiórka zużytych baterii, makulatury, plastikowych nakrętek. Surowce można przekazywać opiekunowi Samorządu Uczniowskiego p. Renacie Koperskiej.

Z Pyrkiem bezpieczniej

W czwartek 15 września uczniów Szkoły Podstawowej odwiedzili funkcjonariusze z Komsariatu Policji w Kłodawie.

Pani policjantka przeprowadziła z uczniami krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w szkole, domu oraz na ulicy. Niewątpliwą ozdobą spotkania był sierżant Pyrek, maskotka Wielkopolskiej Policji, który uczy dzieci bezpiecznego zachowania i pomaga im rozpoznawać występujące zagrożenia.

Piesza Promienista Pielgrzymka z Gniewkowa ponownie w Bierzwiennej Długiej

Szlaków prowadzących na Jasną Górę jest wiele. Jeden z nich prowadzi właśnie przez teren parafii w Bierzwiennej Długiej. To właśnie tędy wędrują, zmierzając corocznie do Częstochowy, pielgrzymi z Pieszej Promienistej Pielgrzymki z Gniewkowa z Diecezji Gnieźnieńskiej. Miejscem, w którym wierni znajdują chwilę wytchnienia jest Szkoła Podstawowa, gdzie pielgrzymi mogą się schronić przed palącym słońcem lub deszczem oraz odświeżyć i zregenerować siły do dalszej wędrówki. W tym roku Pielgrzymka gościła u nas 3 sierpnia.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Rysinach

Dyrektor Zespołu Szkół w Rysinach p.Sylwester Jóźwiak

Uczniowie Gimnazjum w Rysinach powrócili po wakacyjnej przerwie do swojej szkoły.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2016/2017 już za nami. Dzisiaj był tylko uroczysty apel i spotkanie w klasach z wychowawcami, koleżankami i kolegami. Od jutra zaczynamy już normalne lekcje - książki, zeszyty i "ścieżka zdrowia" na rozgrzewkę.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej

Inaguracja nowego roku szkolnego 2016/2017 odbyła się w świetlicy wiejskiej w Bierzwiennej Długiej. Pan dyrektor Sylwester Jóźwiak przywitał wszystkich zebranych uczniów, rodziców oraz pedagogów Szkoły Podstawowej. Następnie głos zabrała pani wicedyrekor, która wygosiła krótki referat o przypadającej na dzien 1 września 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie uczniowie zostali powitani przez swoich wychowawców i zapoznani z nowym planem zajęć edukacyjnych.

Zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej

9 lipca 2016r miało miejsce niezwykłe i bardzo istotne wydarzenie w życiu szkoły. Oto w jednym miejscu po 30 latach - miejscu o znaczeniu dla wielu sentymentalnym- spotkali się dawni uczniowie i nauczyciele ( z rocznika 1977-1986) Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej. Zjazd zaszczyciły swoim przybyciem takie osoby jak:dyr Mieczysław Paluszewski, a panią wychowawczynię Janinę Pokrywczyńską zastąpiła córka Dorota Danielewicz, p. Lucyna Koźlarek, p. Genowefa Mikołajczyk, p. Irena Majewska, p Alicja Banasiak.