Czerwiec 2016

Jakie zęby taki uśmiech

Uczniowie klasy III to same czyścioszki. Nie ma ani jednego brudaska i nigdy nie popadli w konflikty ze szkolną higienistką. Przez trzy lata, w ramach akcji "Jakie zęby taki uśmiech" dbali o higienę jamy ustnej. Na zakończenie programu wykonali ludziki, które przedstawiają "Piękny uśmiech- zadbane zęby" i "Brzydki uśmiech- zęby zniszczone przez próchnicę". Prace wykonane zostały oczywiście z surowców wtórnych, bo trzecioklasiści to również mali ekolodzy.

Spotkania z przyrodą

Uczniowie klasy III w ramach zajęć przyrodniczych wybrali się na spotkanie z przyrodą. Podziwiali i nazywali rośliny zaobserwowane podczas spaceru po najbliższej okolicy. Największą jednak atrakcją było posadzenie własnych krzewów i roślin na terenie szkoły.

Frajdą dla dzieci było posługiwanie się narzędziami ogrodniczymi i podlewanie. Ogród szkolny wzbogacił się o krzewy forsycji, jaśminu, kosodrzewinę, jałowce płożące, a także rośliny zielne: irysy drobnokwiatowe, kaktusy skalniakowe, aksamitki.

Konkurs Poezji Patriotycznej

Dnia 31 maja w Szkole Podstawowej w Wólce Czepowej odbył się Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej.

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Wśród zwycięzców i nagrodzonych uplasowali się uczniowie ze szkoły podstawowej: w kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Szymon Ignaczak a trzecie miejsce zajęła Natalia Rosiak - obydwoje z klasy pierwszej. Serdecznie gratulujemy!

Projekt edukacyjny "Smaki regionów"

           Przez cały maj, uczennice klas drugich naszego gimnazjum, realizowały działania w ramach projektu edukacyjnego pt. "Smaki regionów". Jego celem było poznanie i przybliżenie tradycyjnych potraw pochodzących z różnych części świata.

        Projekt był realizowany w grupach 2-3 osobowych w wymiarze 1 godziny lekcyjnej tygodniowo. Zajęcia odbywały się w ramach akcji edukacyjnej "Żyj smacznie i zdrowo" realizowanej we współpracy z marką "Winiary".

Dziecka Dziecka i Dzień Sportu

1 czerwca to święto wszystkich Dzieci. Ten dzień uczniowie szkoły podstawowej spędzili nie w ławkach szkolnych ale na świeżym powietrzu. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju grach, zabawach, konkurencjach i zawodach sportowych. Uczniowie klas 4-6 rozegrali międzyklasowe zawody piłki nożnej, młodsi uczniowie rywalizowali w wyścigach w workach, rzucankach siatkarskich oraz biegach i zabawach zręcznościowych. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki w postaci batonów, napojów i lodów zakupionych przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej.